Дівочий виноград – розмноження

Оригінальність і своєрідна краса листків, якими відрізняється дівочий виноград, робить розмноження не стільки наживою заради хорошого врожаю, скільки прагненням надати унікальності ділянці.

Девичий виноград способен "скрыть" неприглядные объектыДевичий виноград способен "скрыть" неприглядные объекты

Ліани висотою до 15 м і своєрідна форма листка дозволяють гарно оформити альтанку, озеленити огорожу й навіть фасад будинку..

Особливістю сорту є унікальна здатність за короткі строки «завити» об’єкт практично будь-яких розмірів (в межах його росту). За один рік висаджені кущі виростають не менш ніж 5 метрів. На відміну від теплолюбних сортів, цей відрізняється морозостійкістю й унікальним багряним забарвленням листків восени.

Не дивно, що всі володарі ділянок прагнуть облагородити їх саме за допомогою цього сорту винограду. Способів для розмноження досить, необхідно лише вибрати той, що Вам найбільше підходить.

Чи вибрали б Ви виноград для декоративного озеленення своєї ділянки?

[total-poll id='']

Розмноження дівочого винограду відводками

Цей спосіб використовується в тих випадках, коли Ви рідко буваєте на дачній ділянці й не можете забезпечити періодичний полив. Він не передбачає постійного підживлення водою.
Для висадки оберіть здоровий пагін від 1,5 до 3 метрів довжиною, але не відділяйте його. Потім в землі викопайте борозну приблизно 5 см вглиб і туди вставте батіг. Зверху його потрібно присипати землею, змішаною з торфом. Завдяки такій присипці новому корінню буде простіше проростати..

При розмноженні відводками місце посадки чи прикопування потребує регулярного й досить рясного поливу. Це допоможе рослині краще закріпитися і пустити коріння.

Присипавши землею, «прикріпіть» відводок у місцях, де на стеблі є вузлики. Для цього перед засипкою помітьте їх. Засипаючи батіг ґрунтом, залиште листя поверх нього і рясно полийте. Приживатись відводки будуть приблизно два наступних сезони. А відрізати усталені батоги для пересадки можна лише на третій рік, і краще в перші дні осені.

Дівочий виноград: розмноження насінням

Цей спосіб розмноження також дієвий, однак для підняття куща потрібно більше часу.

Насіння Дівочого виноградуНасіння Дівочого винограду

Цей спосіб розмноження також дієвий, однак для підняття куща потрібно більше часу. Незважаючи на це, більшість садівників віддають перевагу саме цьому варіанту.

Насіння для висадки готують восени. В цей час вони більш придатні для пророщення. Насіння попередньо звільняють від м’якоті, при цьому можна одразу ж садити їх в ґрунт глибиною 1-2 см. Але перед посадкою насіння замочують на день в марлі, добре змоченій водою.

Якщо дівочий виноград розмножувати насінням навесні, то перед висадкою необхідно стратифікувати його, тобто потримати декілька годин в холодильнику.

Витримавши всі умови і посадивши в ґрунт кісточки, потрібно протягом двох тижнів рясно поливати місце посадки. Коли підуть перші пагони, зволоження проводиться по мірі необхідності.

Дівочий виноград: розмноження живцями

Садівники цей спосіб посадки практикують з самого початку весни до середини осені. Щоби правильно провести розмноження дівочого винограду живцями, потрібно ретельно відібрати «донорів». Батоги для висаджування беруться минулорічні, трохи одерев’янілі. При цьому потрібно звернути увагу на наявність приростів.

Не забороняється розмноження й свіжим, зеленим живцем. Його відрізають в середині літа. При цьому обов’язково, щоб на батозі були 2-3 вузли.

Можно предварительно перед высадкой замочить черенки в воде.Можно предварительно перед высадкой замочить черенки в воде.

Щоби укорінення відбулось безболісно й приріст був інтенсивнішим, рекомендується використовувати контейнери чи горщики. Спочатку в них висипають землю з додаванням торфу й глини. Не забороняється й опускати батіг у воду, але в такому випадку приріст буде проходити повільніше.

Висаджуючи живці, необхідно занурити в землю на 15-20 см нижній вузол і поставити опору. В перші дні, поки приріст не «підніметься», потрібно рясно поливати батіг і краще закрити його від протягів. Висаджувати з контейнера можна вже наступного року. Найкращий час – починаючи з середини весни і до кінця літа.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Click the "Add Row" button below to start creating your layout
0 Блок