Махрові клематиси – гордість садівника

Клематис – одне з неймовірно красивих витких рослин, різноманіття форм і забарвлення яких дивує як аматорів, так і досвідчених садівників. Побачивши одного разу рослину, котра рясно цвіте протягом трьох місяців, обов’язково захочеться мати її у власному розпорядженні. Серед всіх представників цього виду почесне місце однозначно займають махрові клематиси.

Махрові клематиси: основні дані

Клематисы – невероятно красивые вьющиесяКлематисы – невероятно красивые вьющиеся

Великою популярністю у садівників останнім часом користуються саме такі квіти. Це декоративні гібриди з великими квітками, в бутонах яких нараховується до 70 пелюсток. В таких сортах змінено побудову самої квітки, в результаті чого тичинки частково чи повністю перетворюються в чашолистки. Таке ж явище спостерігається і з маточками при повній махровості квіток.
Характерною особливості таких рослин вважається безперервне рясне цвітіння під час всього літнього сезону. Махрові клематиси починають цвісти в кінці весни чи з початком літа, тому їх називають ранньоквітучими гібридними видами.
Більшість ботанічних клематисів досить морозостійкі, тому успішно використовуються в ландшафтному дизайні у вигляді вертикального озеленення.

Махрові квітки гібридних клематисів мають значну вагу, тому потрібно вибирати для них особливо міцні опори.

Особливості цвітіння махрових клематисів

Потрясающий бутон махрового клематисаПотрясающий бутон махрового клематиса

Даний різновид квітів на сьогодні – неймовірно популярна рослина. Більшість людей, підкорених красою повних квіток величезних розмірів, часто навіть схожих на півонію, готові купувати заповітні саджанці за досить високою ціною. Проте треба бути готовими до несподіваних сюрпризів, які приховують у собі ці «чудеса селекції».
Для досвідчених садівників не секрет, що в більшості цих сортів багатопелюсткові квіти розцвітають лише в першу чергу на минулорічних пагонах, котрі пережили зимування. Потім, на нововирощених гілках ліан розквітають звичайні квітки без ознак махровості. А щоб знову насолоджуватись захоплюючим видом, доводиться просто дочекатись нового сезону.

Звичайно це явище нікого не зупиняє, оскільки друга хвиля цвітіння хоч і не має махровості, часто буває більш рясною. А з врахуванням різноманіття відтінків рослин, естетичне задоволення в період цвітіння неминуче.

Секрети успішного вирощування махрових клематисів

  • В перші декілька років вирощування квітів не треба засмучуватись, якщо рослина не буде мати буйства більшості бутонів під час цвітіння. Цьому явищу є досить просте пояснення: спочатку клематис нарощує кореневу систему і прикореневі пагони. Наберіться терпіння: воно завжди винагороджується.
  • У молодої рослини, як правило, не дають розквітати кольором всім пагонам. Впевнившись в наявності вибраного відтінку нового клематиса, пагони обрізають, щоби рослина за літо зміцніла й була готова до майбутньої зимівлі.
  • Для такої досить холодостійкої ліани, як клематис, зимування не є великою проблемою, як і часті весняні заморозки для вже розквітлих листків. Щоб рослина успішно пережила холодну пору року, потрібно не допускати великого скупчення талої води біля основи коріння. Якщо ж в регіоні спостерігаються занадто сурові морози, то, подібно трояндам, основа клематисів на зиму вкривається.
Махровые клематисы - гордость садоводаМахровые клематисы - гордость садовода
  • Оскільки квітки можуть перетворюватись як на молодій порослі, так і на минулорічних пагонах, як у випадку з клематисами махрових сортів, то для успішного вирощування цих культур необхідно визначитись, яким способом обрізати кущі на зиму. Якщо на Вашій рослині навесні нова поросль пагонів утворюється тільки внизу рослини чи від коріння, то Ваш екземпляр відноситься до клематисів, що цвітуть тільки на молодих пагонах теперішнього року. Восени сміливо обрізайте практично всі наземні гілки, залишаючи всього 25 см. Якщо ж у Вас клематис махровий, що розпускається як на старих пагонах, так і на нововирощених, то біля основи залишаються лози довжиною 1-1,5 м.
  • Молоді гілки клематисів, незважаючи на свою зовнішню міцність, насправді досить тендітні. Тому потрібно обережно закріплювати їх на опорах, доки вони не наберуться сил і міцності.
  • Даний підвид квітів є світлолюбним і щедро одаровує своїми неймовірними суцвіттями, якщо посаджені на сонячних ділянках. При дотриманні простих рекомендацій по догляду за махровими клематисами можна досягти значних успіхів у вирощуванні й розмноженні цих насправді чарівних квітів.

Чи хочете Ви посадити махрові клематиси в себе на ділянці?

[total-poll id='']
Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Click the "Add Row" button below to start creating your layout
0 Блок