Абрикоса ананасова: опис, посадка і особливості догляду

Опис сорту абрикоси Ананасова

Ананасові абрикоси вважаються одними з найбільш популярних у садівників. Таку шану в початківців і професійних садівників цей сорт заслужив завдяки безлічі переваг, а саме:

  • морозостійкість;
  • невибагливість до ґрунту і умов вирощування;
  • стійкість до паразитів і захворювань;
  • високою родючістю.
Ананасові абрикоси вважаються одними з найбільш популярних у садівниківАнанасові абрикоси вважаються одними з найбільш популярних у садівників

Абрикоса ананасова зазвичай не дуже високе дерево, гіллясте, з досить густим листям. Плодоносити починає вже через пару років після висадження у ґрунт (десь на четвертий рік).

Це дерево відноситься до самоплідних сортів. Якщо абрикосу Ананасову висадити навіть десь окремо, дерево буде давати хороший урожай. А висадження в саду, де поблизу є слива або персик, дозволить поліпшити й так хороші смакові властивості.

Збір плодів припадає на середину – кінець липня і триває близько 2 тижнів.

Важливо вчасно зірвати з гілок дозрілі плоди, адже вони швидко опадають при перезріванні.
Размер плодов – выше среднегоРазмер плодов – выше среднего

Плодючість дерева хороша – до 150 кг на рік. Розмір плоду – більше середньої, його вага становить від 40-45 до 65 г. Плоди неправильної круглої форми з горбистою поверхнею і не дуже твердою шкіркою. Стиглий плід має матове майже без рум’янцю жовте забарвлення. М’якоть – жовта з помаранчевими нитками. На смак – приємно солодкий і надзвичайно соковитий плід, зі специфічним ананасовим присмаком.

Сушена абрикоса (курага) містить велику концентрацію корисних речовин, а тому їсти її потрібно в обмеженій кількості.

Кісточки цього фрукту також використовуються. Сьогодні з них виготовляють олії, які, завдяки хімічному складу, невеликій кислотності і в’язкості, широко застосовуються у фармакології, парфумерії та інших галузях.

Чи є у вашому саду абрикоса Ананасова?

[total-poll id='']

Готуємося до висадження саджанців абрикоса Ананасного

Саджанці сорту Ананасова краще замовляти в перевіреному розсаднику. Висадження потрібно проводити в березні – квітні, поки не почалася вегетація, або восени. Підготуватися до садіння варто заздалегідь. Для цього необхідно вибрати сонячне і просторе місце без сильних протягів. Попередньо, за кілька тижнів, бажано приготувати спеціальну яму розміром 50 на 70 см. Усередині зробити дренаж: дно необхідно засипати великим піском або ж щебенем розміром до 10 см. Далі потрібно насипати звичайну землю і торф в пропорції 2:1. Це дасть можливість землі ущільнитися і Вам легше буде правильно висадити саджанець.

Під час висадження саджанців важливо дотримуватися дистанції між ними:не менше 6 метрів, адже дерево любить світло і сонце.

Абрикос Ананасний: особливості догляду

Незважаючи на невибагливість, цей сорт теж потребує неабиякого догляду.

Обрізка

ВажВажливим етапом догляду за деревами вважається обрізка. Рослини відрізняються гіллястістю і схильністю до розростання. Обрізання проводять часто, два-три рази на рік, при плюсовій температурі. Перший раз – навесні до початку періоду росту. Зрізають примерзлі гілочки і, якщо необхідно, розріджують крону..

Другий раз розріджують лише в серпні.

А остання обрізка можна зробити восени, щоб підготувати дерево до зимівлі.

Полив

Хоч Ананасова абрикоса стійка до посухи, все ж дерево потребує зволоження. Полив здійснюється чотири рази за допомогою кільцевих каналів::

1-й – під час розпукування або безпосередньо перед ним;

2-й – під час появи пагонів;

3-й – перед збором урожаю;

4-й – восени, щоб дерево краще перезимувало.

Добриво

Ананасова абрикоса потребує підживлення. Для цього підійде компост або торф, змішаний з рідким курячим послідом. Можна вносити і спеціальні органічні мікродобрива. Підживляти Ананасові абрикоси потрібно навесні,зразу після посадки. Після того, як вона почала плодоносити – тільки восени.

Захист від шкідників.

Сорт абрикоса Ананасова стійкий до багатьох хвороб. Однак його можуть вражати шкідники. Для боротьби з ними або з метою профілактики варто обприскувати рослину інсектицидами.
Також деревам можуть шкодити деякі грибкові хвороби, які знижують врожайність. У такому випадку допоможуть препарати, які містять мідь.

Зимування

До зими спеціально готуватися не потрібно. Не варто укутувати й утеплювати дерево, адже сорт досить морозостійкий.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Click the "Add Row" button below to start creating your layout
0 Блок