Дівочий виноград – посадка прикраси для вашого саду та догляд за нею

Напевно, милуючись садами і приватними будинками, погляд не раз зупинявся на огорожах, альтанках, верандах і стінах, які щільно вкриті в’юнкими рослинами з різьбленим листям. Ці насадження є одночасно живою прикрасою для присадибної ділянки і порятунком від спеки в сонячний день. Людям, які бажають мати такі культури в своєму господарстві, необхідно розглянути тонкощі садіння і догляду за дівочим виноградом.

Правила посадки Дівочого винограду

Тень и прохлада в жаркий деньТень и прохлада в жаркий день

Дівочий виноград п’ятилистковий (Parthenocíssus quinquefolia) – стрімко зростаюча ліана, яка потребує особливої додаткової опори для гілок, які кріпляться до нерівностей стін і частин огорож за допомогою додаткового коріння. Зрощення відбувається настільки щільно, що часом для того, щоб очистити опору. потрібно докласти чималих зусиль.

Придбання дівочого винограду для озеленення саду має одразу декілька переваг:

  • Зелений природний килим покриває необхідний ландшафт з весни до пізньої осені.
  • Швидко розростається, не вимагає при цьому ретельного догляду.
  • Створює тінь – людей захищає від спеки, а стіни – від надмірної вологи.
  • Легко розмножується, добре переносить зимові морози, не потребує частого поливу.
  • Хворобостійкий, практично не вражається шкідниками.
Ягоды только по цвету напоминают виноградЯгоды только по цвету напоминают виноград

Якщо ви вирішили посадити дівочий виноград – це можна зробити кількома способами: насінням, відсаджуванням, живцями і кореневими нащадками.

Живці для висадження в ґрунт нарізають товщиною до 6-8 мм, залишаючи на кожному по 4-5 зелених нирок. Садять у вологу землю так, щоб над поверхнею було два передбачувані пагони. При достатньому поливі живці добре проростають як навесні, так і восени.

Дівочий виноград не придатний для вживання в їжу. Від їстівного відрізняється листям і вусами, які не схожі за будовою і формою. Збігаються лише тільки назви.

Щоб зробити відсаджування дівочого винограду, можна вибрати відповідне довге стебло із зеленими бруньками. Зазвичай стебло має хвилеподібну форму, яка зручна для розмноження. У вологий ґрунт на глибину 5 сантиметрів занурюють «хвилі», спрямовані вниз, а інші залишаються над поверхнею землі. Відсадок невеликої довжини також опускають в землю, залишаючи над поверхнею одну зі сторін висотою 10-15 см.

Розмноження дівочого винограду насінням не такий наочний спосіб, як живцями або відростками. Однак замочені і загартовані перед садінням насінини досить добре проростають. Садити насіння можна як навесні, так і восени.

Пагони дівочого винограду часто самі вкорінюються в ґрунт. Таким чином створюються сприятливі умови для розмноження ліани кореневими нащадками. Витягнути із землі відповідний відросток для перенесення в нове місце не важко.

Назву «дівочий виноград» рослина отримала тому, що для утворення насіння його квіти не потребують запилення, подібно до «непорочного зачаття»

Як посадити дівочий виноград: основні рекомендації

Місце садіння дівочого винограду садівник вибирає сам. Усе залежить від того, якого результату він хоче досягнути. Рослина добре росте в будь-якому місці. Якщо, крім практичної користі, хочеться досягти й естетичного задоволення, то при посадці в освітленому місці листя винограду восени отримають багряний відтінок, що, безсумнівно, милуватиме око. На північній стороні листя залишається зеленим до холодів.

Живая изгородь из девичьего виноградаЖивая изгородь из девичьего винограда

Щоб посадити дівочий виноград, немає застережливих вимог щодо пори року. Посаджені навесні рослини добре приживаються, як і ті, що висаджені восени. Фахівці рекомендують садити дівочий виноград у кінці вересня – на початку жовтня.

До ґрунту при посадці дівочого винограду також не ставлять особливих вимог, адже ліана сприятливо росте в будь-якій окультуреній землі.

Як посадити дівочий виноград – вибираємо один із вищезазначених способів розмноження зручний: живцями, відсаджуванням, насінням або кореневими нащадками. Рослина невибаглива і з вдячністю буде рости, незалежно від матеріалу, обраного для посадки.

Догляд за дівочим виноградом

За дорослою рослиною теж легко доглядати. Потрібно своєчасно «підстригати» батоги, які ростуть в непотрібному для господарів напрямку і порушують гармонію декору. Традиційно обрізають зайві пагони або ранньою весною, до активізації сокоруху, або пізно восени, коли опаде листя. Щоб рослина красиво росла, потрібно обрізати стебла не далі 5 мм від нирки. Тоді ліана буде безперервною. Як бачимо, в догляді дівочий виноград невибагливий.

Таким чином, якщо потрібно швидко прикрасити присадибний ландшафт, заховати непривабливі стіни, створити живий пліт, накрити тінню веранду або альтанку, то не знайдеться кращої рослини, ніж дівочий виноград.

Чи плануєте ви висаджування дівочого винограду?

[total-poll id='']
Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Click the "Add Row" button below to start creating your layout
0 Блок