Правильна посадка сливи забезпечить найкращий результат

Погода в березні непередбачувана, примхлива і навіть оманлива. Але, незважаючи на це, весна – відмінний час для посадки сливи. На перший погляд, в цьому немає нічого складного. Пішов на ринок, купив саджанець, викопав в наміченому місці ямку і посадив. Нехай росте!

Однак якщо ви всерйоз зацікавлені в тому, щоб посадка сливи була виконана правильно, слід заздалегідь знати відповіді на деякі важливі питання. Помилки можуть погано позначитися на майбутньої врожайності дерева.

Умови успіху посадки сливи

В першу чергу, варто визначити сорт, який найкраще проявляє себе в конкретному регіоні, і придбати його в розпліднику, або на ринку у надійного постачальника. За результатами опитувань найпопулярнішими в різних місцевостях визнані такі сорти як: Анна Шпет, Ренклод Альтана, Угорка (італійська, донецька, Пулковська) і деякі інші.

Грамотна посадка сливиГрамотна посадка сливи

Наступний етап – вибір місця для саджанця. Керуватися при цьому потрібно «уподобаннями» дерева. Молоді дерева не люблять сусідства з дорослими плодовими, затінюють їх, а також – сильного вітру і застою вологи. Тому садити їх потрібно в сонячному і захищеному від протягів місці, на якому не скупчується волога після танення снігу.

Низини не підходять для посадки сливи тому, що зацвітає ранньою весною, вона може постраждати там від весняних заморозків. Але ще більше холодів, це фруктове дерево боїться посухи.

У суху погоду її потрібно поливати раз на тиждень, при цьому саджанця потрібно 3-4 відра, а дорослому дереву – 5-6. Так що не зайвим буде подумати про полив надалі.

Загальновідомо, що дерево, не залежно від сорту, відмінно росте і плодоносить на пухкому родючому ґрунті. Якщо земля на ділянці дуже щільна і вже кілька виснажена, зону для майбутнього саджанці слід ретельно перекопати в радіусі 2м. Потім викопати в центрі яму глибиною близько півметра і шириною від 80 см до 1 м. Витягнуту з неї землю змішати з перегноєм і деревною золою, після чого повернути розпушений суміш на низ ями. До речі, це можна зробити ще восени, а навесні лише перекопати і збити грунт. Досвідчені садівники категорично не радять додавати в яму добрива, які активізують ріст гілок. Вони здатні спровокувати опік коренів, в результаті чого рослина загине.

Як садити сливу?

Тепер можна перейти до посадки. Для неї використовуються однорічні здорові саджанці з добре розвиненими країнами і гілками. Перед початком робіт їх потрібно уважно обстежити, обрізати пошкоджені частини (якщо вони є). Для знезараження зрізів їх умочують в грунтову бовтанку.

Схема посадки сливиСхема посадки сливи

Сама процедура посадки сливи теж вимагає певних знань і навичок. Головне – не укоренити деревце занадто глибоко, інакше кора на його стовбурі буде пріти, що погано для майбутнього плодоношення. Щоб уникнути таких неприємностей, необхідно підняти кореневу шийку саджанця на 6-7 см над рівнем грунту, і в такому положенні засипати коріння землею. Згодом грунт просяде, а вразливе місце буде на одному рівні з поверхнею.

Для того, щоб дерево росло прямо, в середину ями разом з ним радять встановити опору.

Це теж треба робити вміючи. Майбутнє дерево повинно знаходитися з північного боку від опори. Підв’язувати до неї саджанець потрібно чимось м’яким – пухким шпагатом, спеціально підготовленої тканью.Ні в якому разі не можна застосовувати дріт. Пам’ятайте: слива – рослина ніжне, жорсткі матеріали можуть серйозно пошкодити її кору, що загрожує хворобами і зниженням врожайності. Тому так важливо знати, як садити сливу.

На завершальному етапі землю навколо саджанця потрібно гарненько утрамбувати, щоб в ямі не залишилося порожнеч, рясно полити і захистити від пересихання, мульчуючи компостом або торфом.

Якщо в саду планується масова посадка слив, відстань між ними обов’язково (!) Має бути не менше трьох, а краще – чотирьох метрів. Адже у дорослих дерев широкі розлогі крони, вони не повинні заважати один одному.

Цікавий факт: слива - парна рослина. Наявність на ділянці, як мінімум, двох таких дерев покращує їх запилення і збільшує врожайність. Хороший ефект дає сусідство різних сортів, але воно не повинно бути занадто тісним. При цьому не варто поєднувати звичний «домашній» сорт з екзотичним, наприклад, китайським. Результат може розчарувати.

Чи любить ваша сім'я сливу?

[total-poll id='']

Коли найкраще садити сливу?

Дерево небезпідставно вважається однією з найбільш примхливих плодових культур. Вона дуже теплолюбива, і тому осіннє укорінення небажано. Корінці рослини можуть не встигнути прижитися до настання холодів, і воно загине.

Визначати, коли краще садити ту чи іншу сливу, потрібно в залежності від сорту. Переважно – навесні, але і в цей час для кожного виду – свій термін. Головне тут – висаджувати деревце, поки воно перебуває в стадії спокою. Це захистить його від «стресу», забезпечить хороший ріст і рясне плодоношення в майбутньому.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Click the "Add Row" button below to start creating your layout
0 Блок