Щеплення плодового дерева як спосіб урізноманітнити врожай

Широке різноманіття плодових дерев – заповітна мрія кожного садівника. Втілити її простіше всього шляхом щеплення – схрещування двох видів рослин шляхом пересадки частинки однієї на другу. Це складний агротехнічний прийом, втілювати який потрібно суворо за правилами. Тільки тоді щеплення плодового дерева буде успішним, і невдовзі дві частинки стануть єдиним квітучим організмом, перетворившись в окреме дерево. Ще одною перевагою щеплення є економія місця в саду, так як на одному дереві легко можуть рости плоди різних сортів. Ідею щеплення людству підказала сама природа, коли гілочка одного деревця випадково потрапила на друге – і несподівано проросла. Садівники здогадались, що цю особливість можна з успіхом використати в господарстві, і почали проводити експерименти.

Процедура щеплення корінням сягає у глибоку давнину. Найперші відомості про щеплення плодових дерев трапляються в літературі давніх греків. Вже за декілька тисяч років до н. е. люди створювали гібриди рослин, і з тих самих пір технологія цього процесу особливо не змінилась.

Выбор частей прививки

Прививка плодового дереваПрививка плодового дерева

Проведення щеплення плодових дерев – це спосіб отримати сорти, які не можуть вирости самостійно за деяких причин. Таких причин може бути декілька: несприятливий клімат (морози чи, навпаки, засуха); неплодючі, бідні на корисні вітаміни ґрунти; нашестя шкідників чи хвороботворних бактерій. Ця процедура допоможе облагородити ділянку й максимально ефективно визначити територію для саду.

Краще всього робити щеплення в літній чи весняний період. Саме тоді спостерігається активний рух деревних соків, що допомагають частинкам рослини «склеюватись». При цьому вік дерева не повинен перевищувати десяти років. Тут все приблизно так само, як і з людським організмом: чим старіший екземпляр, тим гірше зростаються «кістки», тобто живці рослин.

Наскільки успішно прищепились ваші рослини?

[total-poll id='']

Основні методи щеплення плодових дерев

Основні методи щеплення плодових деревОсновні методи щеплення плодових дерев

Серед найдоступніших та надійних способів методів щеплення плодових дерев виділяють два основних:

  • окуліровка, або прищеплення (щеплення бруньками);
  • щеплення живцем з декількома бруньками.

Прищеплення робиться влітку. Переважно так щепляться рослини в розплідниках. Процедура щеплення живцями проводиться навесні.

Вона актуальна при негативному результаті прищеплення для заміни дійсного сорту, розширення крони шляхом створення відгалуження, збереження пошкодженого дерева.

Це згодиться! Роблячи розрізи і на живцях, і на підщепах, необхідно направляти ніж «до себе». Це китайська технологія, при використанні якої вірогідність поєднання частин зростає. Самі живці беруть з півдня та південного заходу крони, приблизно з її верхньої третини. Перещеплення дорослого дерева здійснюється зверху донизу. Чим вертикальніше та вище розміщена гілка, тим більш вірогідний успішний результат, незалежно від способу щеплення плодових дерев. На горизонтальних гілках живці приживаються гірше.

Способи щеплення плодових дерев

Способи щеплення плодових деревСпособи щеплення плодових дерев

Основні методи щеплення плодових дерев мають свою альтернативу. По суті, вони представляють собою різновиди перших двох методів. Якщо діаметр частин сильно відрізняється, використовується спосіб щеплення на кору. Так підщепа піддається мінімальному травматизму, її тканини особливо не пошкоджуються, а «рани» швидко заживають. Найкращий спосіб омолодження саду – щеплення в розщіп. Він рекомендується для перещеплення дорослих дерев молодими пагонами того ж сорту. Міцний корінь «старця» дасть хороший поштовх для зростання та подальшого росту живця.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Click the "Add Row" button below to start creating your layout
0 Блок