Садимо виткі рослини для живоплоту

Жива огорожа з рослин на дачі, біля присадибної ділянки або в саду створює враження райського куточка. Ми часто милуємося мальовничими будиночками, садами, альтанками або парканами, які прикрасили квіти. Деякі з них виглядають подібно витвору мистецтва і просто заворожують погляди перехожих. Безліч таких видовищ створюють саме в’юнкі рослини для живоплоту. Це творіння природи і людських рук послужить не тільки прикрасою ділянки, а й захистом від сонця в спекотний день, вітру і сторонніх поглядів. Для такого дизайну не потрібно вкладення значних коштів.

Кучеряві рослини для живоплоту: особливості

Створення розкішної ділянки – мрія будь-якого садівника або господаря будинку. Сьогодні для цього все частіше вибирають кучеряві види, такі як: плющ, дівочий виноград, жимолость, хміль, плетисті троянди, клематис, круглолистний древогубец і горець.
Якщо вам потрібно швидко прикрасити свою ділянку, можна використовувати однорічні рослинні насадження: декоративну квасолю, запашний горошок, долихос, настурції, іпомею, кобею і інші.
Ці творіння природи не тільки порадують красою, особливо коли цвітуть, а й мають ще ряд переваг, серед яких можна відзначити:

  • Швидке зростання і невибагливі в догляді.
  • Допоможуть заховати непривабливі місця на будинку, веранді або на ділянці.
  • Займають дуже мало місця. Це особливо вигідно тим, у кого мало землі.
  • Їх вигідно садити там, де вузькі проходи, до яких обмежений доступ.
Жива огорожа, як твір мистецтваЖива огорожа, як твір мистецтва

Дані культури користуються заслуженою популярністю. Їм немає рівних серед інших споруд з їх декоративністю, привабливістю і функціональністю. Але щоб досягти досконалості в створенні чудових живих будівель, треба правильно підібрати квіти. А для цього треба враховувати, що ви хочете створити, виконувану функцію, яка грунт у вас на ділянці, рівень освітленості місця і розмір огорожі.

Чи є Вашій ділянці живопліт?

[total-poll id='']
Жива огорожа в садуЖива огорожа в саду

Кучеряві рослини для живоплоту особливо не потребують делікатному догляді, але все ж існують деякі тонкощі щодо вибору місця посадки. Наприклад, відкриті місця сильніше підпадають під поривів вітру, тому там треба садити морозостійкі саджанці.

Якщо у вас вже є сад з молодих культур, то поруч з ним не варто вкорінювати швидкозростаючі насадження.

У кожного господаря є місця, де часто бувають відвідувачі. Для них незамінною стане ліана або інший вид, який мають яскраве забарвлення. Також перші можна посадити біля стін або кам’яних споруд, вони елегантно їх прикрасять, завдяки своїм здібностям легко обвивати гладку поверхню. Крім того, можна зміцнити на стіні опору (це може бути сітка, решітка або каркас), організувати посадку будь-яких кольорів, які з часом обовьются її.

Треба відзначити, що даний вид культур протягом року або двох закриють підготовлені вами опори, сітку, паркан або стіну. Так як основа стане важкодоступній, перед посадкою культури необхідно як слід підготувати поверхню, а саме: усунути тріщини, провести штукатурку, обробити металеві та дерев’яні предмети спеціальними засобами.

Види витких рослин для огорожі

Дані культури краще купувати саджанці в контейнерах. Адже, фахівці вже подбали про гарний розвиток і захист їх кореневої системи. Такі в’юнкі рослини для огорожі безболісно приживаються і легко стають окрасою будь-якої території. Розглянемо кілька видів даних насаджень:

Жива огорожа з кучерявихЖива огорожа з кучерявих
  • Плетиста троянда. Вона завоювала першість серед плентаються культур, які використовують для живого огорожі, завдяки своїй неперевершеній красі і чудесному аромату квітів. Крім того, троянда рясно цвіте все літо і створює враження чарівного квітучого острівця. Маючи колючі шипи, може послужити і непрохідним живим огорожею.
  • Дівочий виноград. Його частіше за інших використовують для створення зборів. Причиною тому є його невибагливість до грунту і умов клімату. Він не вимагає особливого догляду, пристосований до будь-яких погодних умов, не цікавий шкідників, а зростає дуже швидко. Дівочий виноград привабливий своїми листами, які в літній період яскраво зеленіють, а восени мають червоний колір, який буде зачаровувати до зими.
  • Плющ звичайний. Даний вид популярний своїми властивостями. Це невибагливе вічнозелене творіння природи, яке відрізняється швидким ростом. З нього цікаво і незрівнянно просто формується огорожу завдяки яскраво-зеленому забарвленню листя, які добре виглядають і влітку, і взимку. Огородження з плюща можуть досягати вгору до п'яти метрів, це залежить від того, наскільки висока опора. Гарний вид надає дане насадження стін будинків, веранд, альтанок.
  • Не менш прекрасна і жимолость. Вона обдарує вас своїм чарівним видом від весни до осені. Її квіти будуть залучати погляди гостей влітку, а восени перетворяться в чудові плоди. Жимолость дуже швидко росте, за один сезон може додати в висоті близько двох метрів. Ще однією особливістю є її здатність створити огорожі, через яку неможливо пройти.

Перераховані вище в’юнкі рослини для огорожі – це тільки початок списку рослинних насаджень, які можна придбати для своєї ділянки.

Які б квіти ви не посадили, перші два роки їм потрібен хороший догляд. Головне, стежити за вологою і бур’янами. Земля не повинна бути сухою, а бур’ян треба усувати. Також подбайте про захист коренів перед зимою. Для цього необхідно насипати горбик землі навколо саджанців або організувати підстилку. Навесні догляд полягає в тому, щоб обрізати зайві або підморожені гілки, а довгі – підв’язати.

Ці рослини легко піддаються формуванню, завдяки чому з них можна зробити оригінальні форми у вигляді кулі, тварини, дерева, одним словом - будь-якого предмета, який вам подобається і стане прикрасою вашого присадибної ділянки.

Садіть в задоволення і нехай ваші насадження не один рік радують не тільки вас, але і ваших гостей.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Click the "Add Row" button below to start creating your layout
0 Блок