Як правильно здійснювати догляд за садовими клематисами?

Велике значення має для клематиса догляд. Незважаючи на те, що цей вид ліан відрізняється достатньою невибагливістю, деяких порад по догляду за рослиною все ж слід дотримуватися.

Щоб грунт навколо кореневої системи рослини не перезволожений в період відлиги або дощів, слід заздалегідь подбати про природному відтоку води від неї. Для цього можна прорити невеликі канави від коренів під ухилом і присипати їх додатковим шаром землі або піску.

Яскраве, соковите і рясне цвітіння забезпечено клематисів тільки в добре освітлених місцяхЯскраве, соковите і рясне цвітіння забезпечено клематисів тільки в добре освітлених місцях

Сухість грунту теж не піде на користь Вашої ліані. Щоб уникнути її, досвідчені садівники рекомендують обробляти грунт перед висадкою рослини. Для північних регіонів відмінно підійде перегній або торф, для південних – деревна тирса або зола. Зазначені кошти можна використовувати, як в якості дренажу, так і присипати ними коріння зверху. Корисним буде також створення невеликої огороджувальної конструкції по типу заборчика біля основи клематиса для того, щоб вітер не видував грунт біля коріння і волога не випаровувалася.

Для захисту від вітру клематисів потрібна міцна опораДля захисту від вітру клематисів потрібна міцна опора

Можна посадити низькорослі рослини у його коренів, наприклад, Чорнобривці або газонну траву. Це захистить нижню частину пагонів і не дасть грунті перегрітися. Не варто забувати також про корисність прорихленія землі. Щоб уникнути пересушування грунту також не слід висаджувати клематиси під самісінькою стіною або забору, там грунт найбільш суха. Зберігайте відстань від 40 см.

Слід подбати про створення для ліани спеціальної жорсткої і надійної опори. Слід зауважити, що є такий вид клематиса, як Інтегріфолія. Він позбавлений можливості обвиває опори, тому його слід регулярно підв’язувати у міру зростання.

Полив клематисів, особливо в перші кілька років їх життя, має дуже важливе значення для формування рослини і його закріплення. Він повинен бути регулярним (не менше 1 разу на тиждень) і досить рясним.

Що служить опорою для клематиса в Вашому саду?

[total-poll id='']

Підживлення і інші важливі елементи догляду за клематисами

Потрібно знати, що клематиси дуже чутливі до підгодівлі, тому до питання її вибору слід підійти відповідально. Досвідчені фахівці радять проводити підгодівлю не менше 4 разів за сезон. Для здійснення процедури слід чергувати мінеральні та органічні добрива. Відмінно підійдуть такі добрива, як коров’як, деревна зола.

Навесні клематис можна поливати вапняним молоком і містить мідь розчином, сечовиною і аміачною селітрою. Вода після миття населеного м’яса або риби також добре підходить в якості підгодівлі. Добре зарекомендував себе також «Полуничний концентрат».

В період бутонізації для підгодівлі підійдуть фосфорні та калийсодержащие добрива.
Особливо уважно слід ставитися до підгодівлі молодих рослин (до 3 років). Їх варто підгодовувати маленькими дозами кожні два тижні (в сезон).

Важливо знати!!!
Клематиси не підживлюють в період активного цвітіння, це скорочує сам період цвітіння. Припиняють підживлення рослини у вересні.
Вибір виду обрізки клематиса залежить від групи обрізки, до якої він належить.Вибір виду обрізки клематиса залежить від групи обрізки, до якої він належить.

Догляд за клематисами вимагає правильної обрізки. Вона має свої особливості. Процедура залежить від того, до якої групи обрізки відноситься та чи інша рослина. Всього виділяють три групи обрізки клематисів.

Слід ставити клематисів напрямок росту, формуючи обвиття опори підв’язками або просто вручну розташовувати батоги. Якщо цього не робити, рослина почне розвиватися хаотично, а його відростки розплести вже не вийде.

Догляд за клематисом: зимівля

Після осінньої обрізки рекомендується ретельно підготувати рослину до зимовища. Догляд за клематисом в зимівлю специфічний. Перед морозами кореневу систему ліани вкривають. У південних регіонах, де зими не особливо суворі, можна обійтися листяним покриттям або килимом з «собачої» м’яти для захисту від гризунів. У північних районах на листяний покрив рекомендується укладати агроволокно. Важливо не тільки зберігати коріння ліани від морозів, але і її пагони від вологи і обмерзання. Для цього часто використовують саморобні захисні конуси з щільної тканини (брезенту) або дерева.

Важливо !!!
Знімати утеплення з рослини після зими, проводите процедуру по можливості не в сонячну, а в похмуру погоду, або створивши тінь. Це допоможе уникнути стресу і дасть можливість ліані поступово звикнути до сонячного світла.
Від морозу і обмерзання слід берегти не тільки коріння, але й пагони рослини.Від морозу і обмерзання слід берегти не тільки коріння, але й пагони рослини.

Догляд за клематисами передбачає також своєчасний захист рослини від можливих захворювань, шкідників, гризунів і боротьбу з ними.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Click the "Add Row" button below to start creating your layout
0 Блок