Слива

Чим корисна слива і в чому її примітність для саду?

У ранзі найпопулярніших садових насаджень сливі відводиться почесне третє місце, після яблуні та груші відповідно. Але, незважаючи на це, дехто готовий віддати саме їй пальмову гілку першості. Такої уваги з боку садівників слива заслуговує за її специфічний смак і прихильність до домашніх заготовок.

Харчова цінність слив

Слива є чудовим джерелом вітаміну С. Навіть невеликий плід, відповідно до біологічних досліджень, містить близько 7% від його рекомендованої денної норми. А як відомо, вітамін С – це потужний антиоксидант. За смаковими якостями плоди не можна якось згрупувати. Величезна кількість сортів, виведених шляхом щеплень і схрещування, практично не повторюються за смаком. Зимостійкі культури більш кислі. Сорти, що ростуть здебільшого в теплих умовах, відрізняються солодкими плодами.

Слива - популярне садове дерево, плоди якого не тільки смачні, але й надзвичайно корисніСлива - популярне садове дерево, плоди якого не тільки смачні, але й надзвичайно корисні

Слива в вашому саду

Вибираючи сливу як плодове дерево для свого саду, потрібно врахувати, що вона досить вибаглива до навколишніх умов. Цьому фрукту до вподоби волога, глиняний і дренажний ґрунт. Надлишок вологи дерево не любить і переносить насилу. Як і всі садові дерева, слива потребує особливого догляду. Щоб систематично збирати хороший урожай, необхідно періодично розрихлювати пристовбурні круги, стежити, щоб навколо насадження не розросталися бур’яни.

Коренева гниль куща сливи - це основна причина ослаблення зростання, зниження цвітіння і врожайності. Щоб культура плодоносила, необхідно не менше 4 разів за сезон обрізати відростки.
Слива відрізняється рясним плодоношеннямСлива відрізняється рясним плодоношенням

Плодоносить слива рясно. У сезон, коли не підводить погода, і ви надаєте дереву посильну допомогу для кращого росту, велика кількість плодів на одній гілці, може послужити причиною зламу. Якщо таке сталося, необхідно прорідити дерево.

Потрібно відзначити, що сливи бувають двох типів – дерева і чагарники. Дерева виростають у висоту до 5 метрів, кущі – до 1,5 метрів.
Зиму сливи переносять нелегко, тому після особливо морозних зимових місяців врожайність рослини може різко знизитися. Тому, якщо Ви проживаєте в регіоні з нестійким або суворим кліматом, вибирайте спеціальні морозостійкі сорти сливи.

Практично всі сорти сливи різні: за формою, смаком. Особливу довіру садівників здобули такі види:

  • Угорки - цей сорт характеризується темними подовженими плодами, з кислуватою м'якоттю.
  • Терносливи - дрібні плоди з високими показниками стійкості до холодів. Дрібні тверді ягоди характеризуються терпким кислуватим смаком з «прив'язі».
  • Ренклоди - десертні сорти сливи, з плодами кулястої форми. Солодкуватий смак, придатні до приготування джему та варення.
  • Мірабель - за формою і кольором плоди близькі до аличі. Відрізняються від неї тільки трохи солодкуватим смаком.

Високою стійкістю до холодів відрізняються такі сорти як Терносливи, Теньковский, Ренклод, Червона куля, Скороспілка та інші. Висадивши цей вид сливи, можна не турбуватися, що засніженою зимою померзне коріння.

Слива відноситься до тих дерев, які найкраще вирощувати в компанії. Якщо в саду росте 3-4 сливи, то врожайність таких рослин буде в рази більша, ніж в «одинаків». Справа в тому, що такий вид розміщення сприяє кращому запиленню квітів.

Період росту і плодоношення культури

Слива завжди порадує Вас і Ваших близьких відмінним смаком і корисними властивостями!Слива завжди порадує Вас і Ваших близьких відмінним смаком і корисними властивостями!

У перші роки росту, приблизно протягом 5-7 років, слива слабо плодоносить. У цей час формується кістяк, стовбур і кущ рослини. Дерево поступово формує навколо себе однорічні прирости.

Пік плодоносності припадає на 8 рік, триває приріст і стійке формування плодів протягом 10-15 років. У цей час з одного стовбура можна зібрати до 40 кг. плодів. Після закінчення 20 років, настає третій період – згасання. Починається спад плодоношення, йде поступове всихання гілок, помітно знижується врожайність. Зміни спостерігаються і на стовбурі дерева: кора відшаровується, проявляється камедетеча.

Слива – поширена і популярна рослина, для хорошого врожаю варто проводити лише нехитрі маніпуляції по догляду. Слива в період цвітіння прикрасить будь-який сад, а влітку милуватиме око вам і вашим близьким такими корисними і смачними плодами!