Виноград

Виткий виноград - чудова прикраса будь-якого куточка

Цінність присадибної ділянки для багатьох полягає не тільки в відокремленості, а й в особливій атмосфері, яку дарують зелені насадження. Як приємно влітку сховатися від спеки в затишній альтанці, яка оповита витким виноградом, а восени – милуватися розкішною красою живоплоту або строкатої арки. Тим більше, що така ліана, названа ще «дівочим виноградом», абсолютно невибаглива щодо догляду.

Плетистий виноград при оформленні альтанкиПлетистий виноград при оформленні альтанки

Виткий виноград: розкіш живого водоспаду

Витка лоза здавна використовується для декорування як громадських парків, так і приватних присадибних територій. Рослина надає ефектності терасам і балконам, живописно виглядає на стінах будинків, альтанках або стовпах.

Виткий виноград - рекордсмен за швидкістю росту і один із найбільш невибагливих видів ліан.
Осіння лоза з ягодамиОсіння лоза з ягодами

Сьогодні відомо кілька видів виткого винограду, однак для нашої території найбільш загартованим є п’ятилистовий вид. Одну зі своїх назв він отримав за те, що його квіти не потребують запліднення, а насіння утворюється «непорочним» способом. Це не заважає ліані щосезону вкриватися гронами дрібних синюватих ягідок, які є додатковою прикрасою живоплоту.

«Жива» стіна багатоповерхового будинку«Жива» стіна багатоповерхового будинку

Виткий виноград росте досить швидко: за рік він випускає по 2-3 метри свіжого стебла, утворюючи таким чином щільну зелену поверхню з великих листів. Якщо висадити його з сонячної сторони, восени він забарвиться багрянцем, буде довго милувати око насиченим відтінком кольору бордо. 

Декоративна ліана легко переносить холоди. Ближче до кінця осені вона скидає листя і стійко чекає приходу весни, навіть без додаткового утеплення ґрунту. Це зробило барвистий виноград фаворитом серед витких рослин-озеленювачів.

Переваги виткого винограду

Для посадки виткого винограду не потрібно чогось незвичайного, адже ця рослина не вимагає якісного ґрунту, особливих погодних умов або клопіткого вибору місцевості. Деякі садівники кажуть, що досить полити і увіткнути в землю гілочку, щоб вона самостійно почала зростати і розвиватися. До переваг рослини можна також віднести такі особливості:

  • вона відмінно розростається як на опорі, так і без неї, утворюючи мальовничу завісу. Таким чином, можна не тільки прикрасити територію, але і приховати деякі недоліки конструкцій;
  • рослина не боїться шкідників і практично не схильна до ніяких хвороб;
  • довжина її пагонів досягає 15-20 метрів, а тому ліана чудово формує навіть високі огорожі;
  • легко розмножується і не вимагає підживлення.
Зелена виноградна терасаЗелена виноградна тераса

Щоб контролювати ріст рослини, потрібно щовесни обрізати підмерзлі гілки і зайві пагони, які не призначені для декорування певної території. Також потрібно пам’ятати, що ліану бажано не висаджувати занадто близько до грядок, адже її коріння здатне розростатися досить далеко і забирати з ґрунту вологу і корисні мікроелементи.