Вишня

Вишня – одне з найестетичніших плодових дерев

Квітуча вишня в садуКвітуча вишня в саду

Вважається, що батьківщиною плодового дерева є Чорноморське узбережжя. З Кавказу й Криму, де вона і вирощувалась, її завезли в Рим, а далі – в інші європейські країни.

Мало хто знає, що сьогодні нараховується близько 150 видів вишні, а за часів Юрія Довгорукого вона була єдиним плодовим деревом, яке росло на території Москви.

Про лікувальні властивості вишневих плодів писали ще в ІІІ ст. до н. е., а сьогодні багатий вітамінний склад і їх можливість сприятливо впливати на організм – науково доведений факт. Однак люблять соковиту ягоду не тільки за це: м’ясисті плоди з п’янким ароматом смачні як у свіжому вигляді, так і в якості основи для соусів, десертів, ликерів і наливок.

Вишня: основні особливості

Вишня звичайна, плодиВишня звичайна, плоди

Незважаючи на різноманітність цих плодових дерев, для вирощування в садах і на присадибних ділянках більш всього підходять такі види, як звичайна, степова і войлочна. Вони досить непримхливі до ґрунту, добре ростуть навіть в затінку, і легко можуть відновлюватись після примерзання.
Вишня звичайна чудово росте в помірному кліматі й витримує навіть 30-градусні морози. Вона дає урожай приблизно через три роки після посадки і прекрасно плодоносить протягом 15 років. Залежно від різновиду, вона може рости як у вигляді кущів, так і у вигляді дерева, досягаючи у висоту близько 4 м.

Врожай степової вишніВрожай степової вишні

Вишня степова – прародителька звичайної. Вона має вигляд куща, що досягає у висоту до 2 м, і відноситься до найбільш засухостійких видів. Її люблять за непримхливість, низькорослість і рясний урожай.

Вишня войлочна прийшла до нас з Китаю, від чого й отримала свою другу назву – «китайська». Вона не тільки морозостійка, але й декоративна, а тому пишне деревце з невеликим світло-зеленим листям часто висаджують на присадибних ділянках. На відміну від інших сортів, плоди китайської вишні мають дуже короткі плодоніжки і щільно покривають саму гілочку.

«Намисто» плодів войлочної вишні«Намисто» плодів войлочної вишні

Вишня на присадибній території – голосуємо «за»!

Вибираючи плодові насадження для дачі чи присадибної території, варто обов’язково посадити хоча б декілька вишень. Їхні переваги очевидні:

  • такі дерева виконують чудову декоративну функцію: вони не тільки пишно цвітуть, але й прикрашають ділянку в будь-яку пору року;
  • правильно підібрані сорти порадують чудовим врожаєм;
  • вишні не потребують особливих умов чи кропіткої праці, а тому підійдуть навіть тим, хто не має часу для садівництва.

Щоби дерево плодоносило й радувало своїм зовнішнім виглядом, досить деколи робити підрізку, прорізувати крону й підгодовувати його раз в декілька років.