Як і коли правильно садити вишню

На території нашої країни нерідко можна зустріти таке плодове дерево, як вишня. Воно росте практично в кожному дворі приватних будинків, але іноді садять його неправильно. Внаслідок чого, насадження не приносить плодів або, в гіршому випадку, засихає. Якщо ви хочете, щоб у вашому саду росли тільки здорові насадження необхідно розібратися, як же правильно посадити вишню.

ВишенкиВишенки

Мало хто знає, але солодкий плід – це не єдине, що є у цього фруктового. В її кісточках міститься ефірне масло, жирне масло 25% і глікозид, які можна також використовувати людині. Листя кладуть в банки при солінні овочів, а висушені – додають в чай. І навіть в корі є корисні речовини, такі як амигдалин, більше відомий як вітамін В17, і дубильні речовини.

Як і коли варто правильно садити вишню

Якщо ви хочете навесні насолоджуватися цвітінням цього дерева, а влітку балувати себе свіжою і корисною ягодою, то вам варто приготуватися і пройти через кілька етапів посадки дерева. Це нескладний процес, але, якщо не дотримуватися наступних порад, виникнуть проблеми при її вирощуванні.

Варто звернути увагу на те, коли ви її посадите, навесні або восени, адже це буде впливати на зростання і її розвиток в подальшому.
Цвітіння вишніЦвітіння вишні
Вишня в цвету, немов білий рятувальний жилет, допомагає місцевості здійнятися в чудову травневу ніч.

Перед посадкою варто вибрати:

  • Місце, де ви будете садити. Варто врахувати стан грунту, наявність ґрунтових вод і ступінь освітленості сонцем.
  • Здоровий саджанець. У нього повинна бути повністю сформована коренева система.
  • Сорт. Звертайте увагу на клімат, в якому ви будете садити, бо для кожного сорту дерева потрібні певні погодні умови.

Досвідчені садівники радять садити насадження біля паркану, тому що взимку саме там накопичується велика кількість снігу, яке захищає кореневу систему.

Це фруктове дерево садять як восени, так і навесні. Для південних районів неважливо в яку пору року ви займетеся посадкою, а ось в північних і центральних радять – навесні, так як це час сприятливіше для розвитку даної культури.

Як правильно посадити вишню: основні рекомендації

Процес посадки вишніПроцес посадки вишні

Після покупки ідеального саджанця і вибору підходящого місця, виникає питання: «Як посадити вишню?». Адже кожному садівникові хочеться, щоб його дерево росло якомога швидше і початок плодоносити найближчим часом. Наступні поради допоможуть прискорити процес розвитку рослини.

  • Перше що треба зробити, це викопати яму, глибина якої буде 50 см, а ширина близько 80 см. Не забудьте також що верхні і нижні шари грунту не можна змішувати.
  • Далі, встановіть в ямі спеціальний посадковий кілочок, який значно спростить вашу роботу. Навколо нього насипте землю з верхнього шару, змішавши перед цим з добривом.
  • Засипати яму приблизно на 10 см родючим грунтом.
  • Для того щоб саджанці швидко прижилися, вмочіть коріння в суміш гною і глини. Далі, опускайте його в грунт, так щоб коренева система була на рівні землі.
  • Заповніть лунку землею, що залишилася нижнього грунту і добре утрамбувати.
  • Навколо ями покладіть землю у вигляді валика, який не дозволить виливатися воді при поливі.
  • І в кінці залийте лунку двома відрами води і підв'язати саджанець до посадкового кілка.
  • Після того як вода вбереться засипати лунку торфом, гноєм або перегноєм.
Їжте вишню сушену, свіжу або консервовану. Робіть варення, джеми, компоти, сиропи, наливки, вина або фруктову воду. Збагачуйте організм корисними речовинами.

Зверніть увагу на те, коли краще садити вишню

Дане дерево, на відміну від інших менш зимостійке, тому якщо ви захочете садити її восени, вибирайте сорти з високою стійкістю до холодів. Найкраще підійдуть корнесобственні саджанці, які можна вирощувати в умовах холодних зим. Після промерзання вони швидко відновлюють крону і дають урожай. Але навіть якщо цей сорт підходить до будь-якого клімату, він має один недолік – освіту многожесвенной поросли, з якої весь час доведеться боротися.

Восени саджайте дерево до перших заморозків, а точніше, в середині жовтня. У такій посадці є певні плюси і мінуси:

+ Вигідно. Восени великий вибір саджанців і ціна, отже, нижче.

+ Просто. У цю пору року можна обмежитися одним поливом, а погода все зробить за вас.

+ Економія часу. Посадивши саджанці восени, ви залишите більше часу навесні для інших рослин.

– Пошкодження. Пізньої осені і взимку саджанці можуть пошкоджувати гризуни.

– Стрес. Взимку відбуваються природні процеси, які завдають шкоди рослині: холодний і сильний вітер, ожеледь, морози і т.д.

– Відсутність догляду. Взимку і пізньою осінню, зазвичай, не звертають увагу на рослинність.

Що стосується весняної посадки, то це найсприятливіший час для розвитку рослини. Найкращий час – це початок квітня, коли бруньки на деревах ще не розпустилися. Оптимальним варіантом у цю пору року буде посадити карликовий або степовий вид, який рано починає плодоносити. Доглядати навесні за нею простіше, земля не мерзла, прокинулася після зими. Якщо ви вирішите садити цю культуру навесні будуть тільки плюси, а мінус всього один – треба витратити багато часу на догляд за молоденьким деревцем. Але якщо ви любите садівництво, тоді це буде тільки в радість.

Стиглі вишніСтиглі вишні

Коли садити вишню ніхто точно не скаже, тому що на кожній дільниці землі рослини розвиваються по-різному, і кожен саджанець потребує особливих погодних умовах і догляді.

Вишня - це не тільки плодоносноє дерево, що дає корисні ягоди, а й прекрасна прикраса вашого саду.

Чи плануєте ви садити вишню цієї весни?

[total-poll id='']
Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Click the "Add Row" button below to start creating your layout
0 Блок